ZÍSKALI SME CERTIFIKÁT BREEAM OUTSTANDING PRE LOGISTICKÚ BUDOVU

Spoločnosť OBERMEYER HELIKA ako generálny projektant stál pri zrode najväčšieho, najmodernejšieho a najekologickejšieho logistického centra nemeckého potravinového reťazca pri Seredi. Celková rozloha tohto logistického centra je 128 000 m2, samotná budova skladu má úžitkovú plochu 51 000 m2.

Koncept, ktorý si nemecký investor vyžiadal, projektanti spracovali ako 3D model v softvéri REVIT do realizovateľnej podoby v súlade so slovenskými normami.

Vzhľadom na skladovaný sortiment a veľkosť logistického skladu sa pri projektovaní mimoriadny dôraz kládol na chladiarenské hospodárstvo tak, aby spĺňalo prísne normy pre energetický certifikát. Práve táto technologická časť výrazným spôsobom prispela k energetickej hospodárnosti budovy, a to vďaka spätnému získavaniu odpadového tepla. Pomocou sofistikovaného systému merania a regulácii má teraz investor online prístup k aktuálnym hodnotám spotreby a dokáže optimalizovať energetickú náročnosť budovy.

Aj vďaka týmto inováciám splnila budova logistického centra náročné požiadavky vyplývajúce z medzinárodnej klasifikácie BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), v rámci ktorej získala najvyšší stupeň Outstanding ako vôbec prvá na Slovensku a štrnásta vo svete.

Projektová dokumentácia vznikala v 3D modeli, ktorý v súčasnosti predstavuje najmodernejší spôsob projektovania. Pri takejto rozsiahlej stavbe bola mimoriadne zložitá koordinácia všetkých profesijných častí projektovej dokumentácie, avšak práve pomocou 3D modelu v softvéri REVIT sa predišlo možným početným kolíziám.

Získali sme certifikát BREEAM OUTSTANDING!

Vždy s nami

Chcem dostávať novinky

Chcete mať prehľad v oblasti developmentu, architektúry a posledných trendoch v stavebníctve?

Buďte v obraze! Prihláste sa na odber bulletinu Obermeyer Journal a ďalších noviniek. Neuniknú vám žiadne informácie o inováciách, zaujímavom využití technológií ani prípadové štúdie zamerané na niektoré naše unikátne projekty.